Przedwczesny wytrysk – pomocne produkty, ćwiczenia i powody

Liczne badania pokazują wyraźnie, że na przedwczesny wytrysk cierpi na świecie nawet co 3 dorosły mężczyzna. Zaburzenia tego typu mogą być typowe dla osób bardzo młodych, często jeszcze przed ukończeniem pełnoletności. Jeśli jednak pojawiają się w późniejszym wieku, to stają się prawdziwą zmorą.

Dzisiaj przyjrzymy się temu, czym w ogóle jest przedwczesny wytrysk, jakie mogą być przyczyny jego pojawiania się oraz, jak można sobie z tym radzić. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Przedwczesny wytrysk nie musi być chorobą

przedwczesny wytrysk obrazek 6

Niezwykle często za szybka ejakulacja to efekt przejściowy, związany zazwyczaj z naszym niekorzystnym stanem psychicznym. Zacznijmy może od tego, że przedwczesny wytrysk (PW) to stan, w którym do ejakulacji dochodzi jeszcze przed rozpoczęciem współżycia (kiedy pojawia się napięcie) lub praktycznie od razu po rozpoczęciu penetracji. Powszechnie uważa się, że jeśli stosunek nie trwa dłużej, niż 2 minuty, to mamy problem ze zbyt szybką ejakulacją.

W normalnej sytuacji mężczyzna powinien mieć sporą kontrolę nad wytryskiem. Pracując mięśniami kegla, można go bowiem opóźniać, ale jeśli czujemy, że nie jesteśmy w stanie tego kontrolować, to na pewno borykamy się z problemem. Pamiętajmy jednak o tym, że przedwczesny wytrysk nie musi być od razu chorobą i nie zawsze wizyta u lekarza będzie potrzebna.

Jeśli wcześniej nie mieliśmy takich problemów i zaczynamy je obserwować od niedawna, to bardzo możliwe, że przyczyna leży po stronie psychiki. Sprzyja temu przede wszystkim nadmierny stres. Może być on związany z pracą, finansami czy ogólnie z życiem osobistym. Przedwczesny wytrysk dotyka również mężczyzn zaczynających współżycie z nowymi partnerkami. Pojawia się stres związany z tym, czy będziemy w stanie sprostać ich oczekiwaniom.

Przedwczesny wytrysk - przyczyny

Zbyt rzadkie uprawianie seksu

Obawa przed tym, że partnerka zajdzie w ciążę

Głęboka depresja bądź stany lękowe

Brak stałej partnerki

przedwczesny wytrysk obrazek 6

Jak widać, w takich sytuacjach nie mamy do czynienia z żadną chorobą. Wyeliminowanie czynnika utrudniającego nam komfortowe współżycie na pewno zaradzi problemowi.

Kiedy przedwczesny wytrysk wymaga wizyty u lekarza?

Tak naprawdę we wszystkich pozostałych przypadkach powinno się skorzystać z pomocy lekarza. Jeśli przedwczesny wytrysk jest problemem, z którym borykamy się od lat i wcale nie jesteśmy nieustannie zestresowani to znak, że coś jest nie tak. Tutaj przyczyną są bowiem schorzenia naszego organizmu, które prowadzą do problemów z przedwczesną erekcją.

Zalicza się do nich między innymi:

Zapalenie dróg moczowych

Niepoprawnie funkcjonująca polityka hormonalna

Niedoczynność tarczycy

Przerost gruczoły prostaty

Schorzenia natury neurologicznej

Lekarze na podstawie badań są w stanie bardzo skutecznie ustalić przyczyny występowania PW. Najczęściej zalecają oni w takich sytuacjach leczenie farmakologiczne, które potrafi być długotrwałe. Nie można jednak tego unikać. Jak widzicie, przedwczesny wytrysk ma swoje podłoże w innych chorobach, które zdecydowanie wymagają leczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieją pewne ćwiczenia, jak i dostępne są na rynku gadżety erotyczne, dzięki którym można wspomagać leczenie i radzić sobie z problemem efektywniej.

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk do samodzielnego wykonania

Istnieją pewne metody, dzięki którym można kontrolować swój wytrysk. Kluczowe jest tutaj opanowania działania mięśni kegla. Znacie je na pewno doskonale. To właśnie ich używacie w sytuacji, gdy odczuwacie silną potrzebę oddania moczu i ją powstrzymujecie. Dokładnie te same mięśnie są odpowiedzialne za blokowanie wytrysku. Ich trening i nauka wykorzystania podczas stosunku przynoszą zaskakujące efekty.

przedwczesny wytrysk miesnie kegla

Nie polecamy jednak trenowania tych mięśni poprzez powstrzymywanie moczu, gdyż jest to po prostu niezdrowe. Samodzielnie lub z partnerką można je trenować przy masturbacji, próbując powstrzymać wytrysk, czując, że się zbliża. Innym sposobem na trenowanie jest stosunek przerywany.

Czując zbliżający się koniec, należy przerwać na chwilę penetrację, całkowicie lub tylko częściowo wysuwając członka z pochwy. Po chwili uspokojenia wracamy do wspólnych igraszek. Warto również trenować swój oddech, aby nauczyć się uspokojenia swojego tętna przed i w trakcie stosunku. Dobrym sposobem jest także wyciągnięcie penisa z pochwy tuż przed wytryskiem i ściśnięcie go tuż pod żołądziem. To bardzo skuteczny sposób na powstrzymanie wytrysku.

Wbrew pozorom wielu osobom na przedwczesny wytrysk pomaga masturbacja. Można ją zrobić samodzielnie przed stosunkiem lub wykorzystać jako element gry wstępnej, doprowadzając do ejakulacji. Po niej kolejny stosunek na pewno będzie już dużo dłuższy.

Korzystaj z gadżetów, dzięki którym przedłużysz swój stosunek

To jednak nadal nie koniec. Wspominaliśmy wcześniej o gadżetach erotycznych, których wykorzystanie może zapewnić znacznie dłuższy stosunek. Znajdziecie je w naszym sklepie i zachęcamy do zapoznania się z nimi. Mamy produkty wysokiej jakości, bardzo bezpieczne i w przystępnych cenach. Co może pomóc na przedwczesny wytrysk?

Żele intymne opóźniające wytrysk

Lubrykacja w czasie stosunku jest bardzo ważna i każdy powinien o niej pamiętać. Dobre nawilżenie to gwarancja udanego i naprawdę satysfakcjonującego seksu. Jeśli męczy Cię przedwczesny wytrysk, możesz z powodzeniem wykorzystać do tego celu specjalne żele czy kremy opóźniające wytrysk. Zawierają one w swoim składzie dodatki delikatnie znieczulające lub schładzające. Tego typu produkty z naszej oferty są certyfikowane, a co za tym idzie, bezpieczne dla zdrowia. Na pewno wydłużą one każdy stosunek i zapewnią noc pełną wrażeń.

Prezerwatywy opóźniające wytrysk

Pamiętaj, że już nawet zwykła i najprostsza prezerwatywa może opóźnić wytrysk, gdyż jej obecność w pewnym sensie ogranicza doznania. Nie musisz się jednak na to godzić. Są także bardzo cieniutkie, praktycznie niewyczuwalne prezerwatywy, które pokryte są środkiem delikatnie znieczulającym. Jeśli używacie prezerwatyw, to wykorzystanie tych opóźniających wytrysk na pewno będzie dobrym pomysłem.

Pierścienie erekcyjne

W sklepie znajdziecie również mnóstwo tzw. pierścieni erekcyjnych. Pamiętacie, jak wspominaliśmy o ćwiczeniach na wydłużanie stosunku? Pisaliśmy o ściskaniu penisa tuż pod żołądziem bezpośrednio przed wytryskiem. Na podobnej zasadzie działają pierścienie erekcyjne. Elastyczny gadżet nakładamy na penisa, powodując tym samym stały ucisk, co ułatwia kontrolę nad wytryskiem. Pierścienie dostępne są w wielu różnych formach. Można nawet zamówić produkty wibrujące, których użycie zapewni kobiecie niesamowite wręcz doznania.

Nowoczesne masturbatory

Jedną ze skuteczniejszych metod na przedwczesny wytrysk jest po prostu częste uprawianie seksu. Jest to tzw. metoda na zmęczenie, która bardzo dobrze się sprawdza, ale oczywiście nie każdy mężczyzna może sobie na to pozwolić. Jeśli nie współżyjecie regularnie, polecamy zaopatrzyć się w masturbator. Zapewnia on dużo lepsze doznania, niż przy zwykłej masturbacji, a jego częste wykorzystanie pozwala na niwelowanie problemu przedwczesnego wytrysku.

Oczywiście możecie go używać również wtedy, gdy często kochacie się ze swoją partnerką. Taki gadżet to świetna zabawka do gry wstępnej, na pewno rozpali Was do czerwoności.

Przedwczesny wytrysk to nie koniec świata

Jak widzicie, wczesna ejakulacja to problem, z którym spotyka się wielu mężczyzn i który wcale nie musi oznaczać godzenia się z marną jakością życia seksualnego. Skorzystajcie z naszych porad dotyczących ćwiczeń i zajrzyjcie do naszego sklepu. Znajdziecie tutaj mnóstwo wysokiej jakości gadżetów w dobrej cenie, z których pomocą na pewno poradzicie sobie z przedwczesnym wytryskiem.

Pamiętajcie oczywiście, że jeśli pomimo Waszych starań nadal jesteście niezadowoleni z efektów, powinniście wybrać się do lekarza na konsultację. Nigdy tego nie lekceważcie!

przedwczesny wytrysk

Sprawdź naszą apteczkę na przedwczesny wytrysk

Wszystkie oferowane przez nas produkty są najwyższej jakości oraz w pełni bezpieczne.


Katarzyna Nasterska

Katarzyna Nasterska

Nazywam się Katarzyna Nasterska i jestem aktywnym seksuologiem, który piszę artykuły dla sklepu GoodVibrations.pl. Moim celem jest zwiększanie świadomości seksualnej w Polsce oraz propagowanie rzetelnej oraz aktualnej wiedzy dotyczących sfer erotycznych wszystkich Polaków. Prywatnie pomagam ludziom w przezwyciężaniu problemów erotycznych, tak aby mogli cieszyć się życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *