Z jakich materiałów tworzone są gadżety erotyczne

Kupowanie gadżetów erotycznych stało się dzisiaj swoistym standardem. Powoli mija panowanie stereotypów, schodzi z nas wstyd przed kupowaniem takich rzeczy i oczywiście nie ma w tym nic złego. Zabawki tego typu skutecznie urozmaicają życie erotyczne, pozwalają na spełnianie wielu skrytych marzeń. Bardzo często ratują one także związki, przede wszystkim tam, gdzie źródłem problemu jest nuda łóżkowa. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy przychodzi ten moment podjęcia decyzji, a więc wybrania konkretnego gadżetu dla siebie.

Nie wiemy od czego zacząć, nie bardzo mamy pomysł na to, czego tak naprawdę pragniemy. Większym problemem jest jednak to, że w przypływie emocji kierujemy się najczęściej wyglądem danego urządzenia erotycznego, a przede wszystkim jego ceną i niestety…to ogromny błąd. Podstawowym doradcą musi być tutaj materiał, z którego gadżet jest wykonany. Sprawdzimy dzisiaj w takim razie, z jakich materiałów zazwyczaj wykonuje się takie produkty, co trzeba o nich wiedzieć oraz dlaczego warto niektóre z nich omijać szerokim łukiem.

Dlaczego jakość materiałów jest tak istotna?

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego tak w ogóle trzeba zwracać na to uwagę. Cóż, wszyscy dbamy o swoje zdrowie, prawda? Staramy się kupować zdrowe produkty spożywcze, stosujemy różne diety czy uprawiamy różnego rodzaju sporty. W przypadku gadżetów erotycznych, które nie spełniają odpowiednich norm, ryzykujemy własny zdrowiem. Problemy, z jakimi możemy się spotkać, to między innymi:

– reakcje uczuleniowe skóry po zastosowaniu gadżetu;
– nieprzyjemny zapach zabawki;
– podrażnienia czy pieczenie skóry;
– zakażenie spowodowane nieodpowiednią czystością gadżetów;
– porowata powierzchnia, która utrudnia czyszczenie;
– szybkie zużywanie się produktu, jego uszkadzanie.

Pomijając już kwestie zdrowotne, nierzadko to właśnie zły pierwszy wybór przyczynia się do tego, że na dobre zniechęcamy się do korzystania z takich produktów. Jeśli za pierwszym razem coś pójdzie nie tak, prawie na pewno odstawimy to na bok, a można uniknąć takich problemów, od razu stawiając na dobre materiały.

Warto przy okazji wspomnieć o tym, że kupno porządniejszych gadżetów nie musi oznaczać wydawania na nie majątku. Nierzadko wystarczy dopłacić do zabawki dosłownie kilkanaście złotych, aby mieć produkt o wiele wyższej jakości, dużo bezpieczniejszy.

Materiały, których zdecydowanie powinno się unikać

gadzety erotyczne ktore unikac

Naszą listę materiałów postanowiliśmy rozpocząć od tych, których zdecydowanie powinno się unikać. Są to najczęściej gadżety erotyczne, które mogą być groźne dla naszego zdrowia, wywołujące uczulenia, bądź też bardzo trudne w utrzymaniu czystości.

LATEKS

To chyba jedna z najgorszych możliwych opcji, a często spotykana z racji swojej stosunkowo przystępnej ceny. O ile to typowe rozwiązanie dla erotycznych strojów, tak wykonanie z niego gadżetów erotycznych, szczególnie tych mocno intymnych, jest niezbyt dobre. Choć przyjemny w dotyku, to jednak bardzo mocno uczulający i wiele osób może mieć z tego powodu poważne problemy.

Innym mankamentem jest nieciekawy zapach, który już na start zabiera przyjemność korzystania z takiej zabawki. Do tego dochodzi kwestia głębokiej porowatości materiału. Jego struktura pełna jest mikro wgłębień, z których trudno usuwa się brud i w których w efekcie rozmnażają się bakterie. Tego materiału zdecydowanie nie polecamy.

MASA ŻELOWA

To kolejny materiał na liście tych, które powinno się omijać szerokim łukiem. Mogą być w nim zawarte ftalany, związki bardzo groźne dla naszego zdrowia. Żel sam w sobie nie zapewnia również przyjemnych doznań, gdyż ma tendencję do pocenia się, nadmiernego pokrywania wilgocią. To również kolejny materiał, którego czyszczenie jest udręką. Niedokładne zrobienie tego skończy się rozwojem wirusów, bakterii i grzybów na powierzchni gadżetu erotycznego, a przecież dotykamy nim miejsc intymnych.

Cyber skóra, SuperSkin, a więc MATERIAŁY REALISTYCZNE

Swego czasu panowała ogromna moda na gadżety wykonane z cyber skóry, szczególnie w przypadku zabawek dla mężczyzn. O ile materiał ten, będący mieszaniną różnych składników syntetycznych, jest faktycznie niesamowicie przyjemny w dotyku i dobrze imituje naszą skórę, tak znów pojawia się problem porowatości. Nie odradzamy tak do końca zakupu zabawek wykonanych właśnie z tego, ale mając je, musicie uzbroić się w dobre środki do ich czyszczenia. Z realistycznym materiałem trzeba także obchodzić się ostrożnie, gdyż jest on dość delikatny, mało odporny na uszkodzenia.

Materiały zdecydowanie godne uwagi

gadżety erotyczne godne uwagi

Czas teraz na te materiały, z których wykonane gadżety praktycznie na pewno będą bezpieczne dla naszego zdrowia. Oczywiście zawsze pamiętajcie o ostrożności i nigdy nie wierzcie tak do końca opisom producenta. Należy kupować gadżety dobrych producentów, sprawdzone i cenione na rynku, a unikać produktów niemarkowych. Często pochodzą one z Chin i nie trzymają żadnych standardów jakości, czego najlepszym potwierdzeniem jest brak certyfikatów.

Wybierając ofertę naszego sklepu nie trzeba się o to martwić. Mamy wyłącznie wysokiej jakości zabawki erotyczne, wykonane z dobrych materiałów, a do tego stosunkowo niedrogie. Sprawdźmy więc, z czego zrobiony jest porządny gadżet tego typu.

SILIKON

Jest to materiał naprawdę niedrogi, a niezwykle miły w dotyku oraz do tego, jeśli tylko jest dobrej jakości, w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Wiele gadżetów erotycznych tego typu posiada wręcz lekko jedwabiste wykończenie, niesamowicie przyjemne. Materiał ten nie jest także zimny w dotyku, jest elastyczny, a jedyną jego wadą pozostaje nieodporność na niektóre lubrykanty. Jeśli je stosujcie, pamiętajcie, że do silikonu można używać nawilżenie na bazie wody lub ewentualnie hybrydowe. Silikon nie jest za to porowaty, a więc jego czyszczenie jest bajecznie proste.

ELASTOMER

Elastomer jest tańszym zamiennikiem silikonu co nie oznacza wcale, że gorszym. Zazwyczaj znajdziemy go na męskich zabawkach, takich jak sztuczne pochwy. Dzieje się tak z tego powodu, że elastomer na tle silikonu jest bardziej elastyczny i odporny na rozciąganie. Pewną wadą jest natomiast porowatość, nieco utrudniająca utrzymanie gadżetów z tego materiału w należytej czystości.

TWORZYWO SZTUCZNE TYPU ABS

Plastik może kojarzyć się nam źle, ale jeśli gadżet został wykonany z tworzywa ABS to naprawdę można mu zaufać. Tworzywo sztuczne stosowane jest tam, gdzie erotyczna zabawka powinna wykazywać się dużą sztywnością. Ogromną zaletą materiału ABS jest doskonałe przenoszenie wibracji, a więc oczywistym jest to, gdzie to tworzywo sztuczne znajdziemy 🙂 Przy plastiku można również stosować każdy rodzaj lubrykantów, a jego czyszczenie jest naprawdę proste.

Bezpieczne materiały dla miłośników erotycznych gadżetów

Wymieniliśmy najczęściej pojawiające się na rynku materiały, pokazując, których powinno się kategorycznie unikać.  Nie jest to jednak koniec listy. W naszym sklepie mamy również produkty z materiałów rzadziej wybieranych, ale bezpiecznych, dedykowanych dla miłośników estetyki lub wyjątkowych wrażeń. O co dokładnie chodzi?

SZKŁO

Tak, w naszej ofercie dostępne są również zabawki szklane, ale spokojnie, nie jest to do końca takie zwykłe szkło, podatne na uszkodzenia. To materiał zawierający w swym składzie tlenek boru oraz tlenek krzemu. Obecność obu pierwiastków czyni materiał nietłukącym, naprawdę gładkim i miłym w dotyku, a do tego po prostu pięknym. Szkło tego typu nie sprawia również problemów przy jego czyszczeniu.

STAL NIERDZEWNA

To kolejny materiał stosowany w gadżetach ekskluzywnych. Choć początkowo zimny, to jednak szybko się nagrzewa i później długo utrzymuje przyjemną temperaturę. Stal jest oczywiście odpowiednio wypolerowana, a więc bezpieczna dla naszego ciała. Prezentuje się przy tym niezwykle zjawiskowo i z pewnością gadżet z tego materiału rozpali niejedną osobę do czerwoności.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie GoodVibrations.pl, u nas zawsze proponujemy produkty dobrych producentów, z najlepszych materiałów, które gwarantują bezpieczeństwo i przyjemność korzystania z nich. W naszym sklepie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno gadżety na pierwszy raz, jak i dla osób odważniejszych czy dla tych, którzy poszukują prawdziwych mocnych wrażeń.


Katarzyna Nasterska

Katarzyna Nasterska

Nazywam się Katarzyna Nasterska i jestem aktywnym seksuologiem, który piszę artykuły dla sklepu GoodVibrations.pl. Moim celem jest zwiększanie świadomości seksualnej w Polsce oraz propagowanie rzetelnej oraz aktualnej wiedzy dotyczących sfer erotycznych wszystkich Polaków. Prywatnie pomagam ludziom w przezwyciężaniu problemów erotycznych, tak aby mogli cieszyć się życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *